Чорна Мілена Михайлівна

магістр мистецтвознавства, магістр журналістики

Експертка сектору культурної спадщини грантових програм «Знакові події» та «Інноваційний культурний продукт» Українського культурного фонду з 2020 понині (державний фонд у структурі Міністерства культури та інформаційної політики України). Головний спеціаліст Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти. Мистецтвознавиця НСХУ. Понад 20 років музейної роботи. Аналітичні розвідки: «Культурна спадщина», «Культурні та креативні індустрії», «Проекти місцевих громад», «Справжня інклюзія: not wrong, just different», «П’ятий вимір для бюджетників», «Скарби культурних предків (аналіз законодавчих трендів у секторі культурної спадщини)» за підтримки УКФ.

Лавреат премій: 2005 – І премія Національної академії наук України за серію досліджень у галузі літературознавства, мистецтвознавства та фольклористики. 2004 – лауреат премії видавництва “Смолоскип” за збірку літературно-критичних статей “Вісімдесятники”. 1996 – ІІ премія Всеамериканського кінофестивалю “Film and Video Festival” (м. Детройт, Мічиган, США) за документальний фільм “Чому демократія?” про демократичні зміни в Україні наприкінці ХХ ст.

Викладає дисципліни: Туризм та охорона культурної спадщини. (вибіркова, 3 курс, весна)

Наукові інтереси: дослідження шляхів імплементації апробованих світових практик охорони та збереження культурної спадщини у вітчизняному контексті; аналіз інструментів розвитку культурно-історичного туризму за умов децентралізації; моніторинг державної політики у сфері культури.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

резюме